X PLENERIADA

X PLENERIADA

Pleneriady

04 listopada 2021 - 14 listopada 2021

W Kazimierzu Dolnym trwa jubileuszowa, X Kazimierska PLENERIADA Uczelni Artystycznych.

Poleć znajomemu

WIĘCEJ O WYDARZENIU

W Kazimierzu Dolnym trwa jubileuszowa, X Kazimierska PLENERIADA Uczelni Artystycznych. Przez 11 dni w gościnnym Domu Pracy Twórczej KUL studenci mogą pod okiem swoich profesorów i asystentów nie tylko tworzyć obrazy, ale również zwiedzać okolicę, dobrze się poznać i wspólnie pobiesiadować. Stałym punktem programu jest cowieczorna część seminaryjna, podczas której kadra dydaktyczna prowadzi prezentacje i zajęcia dla wszystkich studentów i zaproszonych gości. Uczestnicy mają okazję nawiązania wielu cennych znajomości i już snują plany wspólnych przedsięwzięć artystycznych.
W tegorocznej edycji tego kulturalno-edukacyjnego projektu biorą udział 3 uczelnie – UR Rzeszów z prof. Dorotą Sankowską, ASP Kraków z prof. Grzegorzem Wnękiem i UMK Toruń z prof. Kazimierzem Rocheckim. Oprócz profesorów przyjechali ich asystenci oraz osiemnaścioro studentów. Łącznie są 24 osoby.
W tym roku wernisaż i wystawa poplenerowa odbędą się w sobotę, 13 listopada, w Muzeum Nadwiślańskim przy ul. Rynek 19 w Kazimierzu, zapraszamy o godzinie 15:00.
Ponadto warto wpaść do DPT KUL przy ul. Puławskiej 94 na jeden z wieczornych wykładów (o godz. 19:45); gościem specjalnym w piątek, 12 listopada, będzie redaktor Piotr Sarzyński z Polityki.
Organizator: Fundacja Galerii STALOWA