STALOWA jest prywatną galerią sztuki współczesnej, działającą od 2013 roku na warszawskiej Pradze, przy ulicy Stalowej 26. Właścicielem Galerii STALOWA jest Krzysztof Fabijański, miłośnik i mecenas kultury i sztuki, marszand polskiej sztuki współczesnej.

Zajmujemy się sztuką współczesną, zwłaszcza młodym malarstwem polskim. Zorganizowaliśmy dotychczas kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Regularnie wydajemy katalogi prezentujące twórczość współpracujących z nami artystów.

Prezentujemy zarówno malarzy uznanych i nagradzanych w krajowych oraz międzynarodowych konkursach, jak i najmłodsze talenty. Pomagamy artystom współpracującym ze STALOWĄ w zaistnieniu w obiegu międzynarodowym. Wspieramy ich udział w konkursach i przeglądach, a także prezentujemy ich prace na polskich i międzynarodowych targach sztuki. STALOWA organizuje również plenery malarskie, w tym także dla studentów wydziałów malarstwa, a powstałe podczas nich prace są później prezentowane w Galerii.

Pośród innych galerii sztuki wyróżnia nas to, że oprócz wystaw organizujemy również aukcje. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy możliwość licytacji online z transmisją wideo w czasie rzeczywistym. Regularnie prowadzimy STALOWE Aukcje Sztuki Aktualnej.

Naszym głównym założeniem jest zapewnienie profesjonalnych warunków promocji młodym polskim artystom, zwłaszcza malarzom. Wierzymy w polskie malarstwo współczesne, uznajemy je za zjawisko niezwykle wartościowe, różnorodne, godne światowej promocji.

KONTAKT
ul. Stalowa 26
03-426 Warszawa
Tel. (+48) 22 380 34 43; (+48) 606 864 943
Email: galeria@galeriastalowa.pl

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek 12:00 - 19:00
sobota 12:00 - 17.00