Danuta Niklewicz "REFLEKSJA W ABSTRAKCJI"

Danuta Niklewicz "REFLEKSJA W ABSTRAKCJI"

05 marca 2024 - 15 marca 2024

Wernisaż wystawy malarstwa: 5 marca 2024 (wtorek), godz. 18.00

Wystawa trwa do 15 marca 2024

Poleć znajomemu

O WYSTAWIE

Malarstwo Danuty Niklewicz wynika z potrzeby indywidualnej ekspresji. Jej prace emanują siłą przekazu otwartego ku odbiorcy, który dociera i pobudza jego wyobraźnię oraz skłania do refleksji, a niekiedy nawet do polemiki z artystą.


Tematy prac wyrażone w konwencji abstrakcji niefiguratywnej głównie inspirowane są światem emocji artystki i w swej istocie tworzą jej własny malarsko-poetycki przekaz.


Dzięki doświadczeniu i wrażliwości buduje kompozycje zdecydowanymi zestawieniami kolorów, ciekawą formą co bez wątpienia wzmacnia siłę przekazu i daje odbiorcy możliwość emocjonalnego odbioru. Czasem faktura służy wzmocnieniu oddziaływania układu nieregularnych form, a ekspresyjne rozedrgania dopełniają przekazu.


Malarka posiada własny warsztat, rozpoznawalny styl i znalazła sposób na wyrażanie siebie w procesie wypełniania przestrzeni płótna, a przez subiektywność własnych odczuć nadaje abstrakcji własny przemyślany przekaz. Posiada malarską intuicję i wyobraźnię, a jej śmiałe pomysły malarskie wydobywają rozmaite interesujące formy odchodząc od tego co realne, na rzecz emocjonalnych doznań.


Często tworzy cykle malarskie np. Inwazja, Życie, Zagrożenie, Zamieszanie, co wzmacnia oddziaływanie jej tematycznego przekazu. Wierzę, że ma jeszcze dużo do powiedzenia poprzez swoją twórczość.

 

Maciej Przedpełski