Paweł Myszka
Paweł Myszka
Paweł Myszka ukończył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie z tytułem Magistra Sztuki o specjalności Projektowanie Graficzne. Obronił dyplom z wyróżnieniem, pod kierunkiem profesora Mieczysława Wasilewskiego w 2002 roku. Malarstwa uczył się w pracowni profesor Ewy Pełki, oraz dr Anety Jaźwińskiej.

Poleć znajomemu

Biografia

Paweł Myszka ukończył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie. Posiada tytuł Magistra Sztuki o specjalności Projektowanie Graficzne. Obronił dyplom z wyróżnieniem, pod kierunkiem profesora Mieczysława Wasilewskiego w 2002 roku. Malarstwa uczył się w pracowni profesor Ewy Pełki, oraz dr Anety Jaźwińskiej.

Przymiotniki najlepiej odzwierciedlające twórczość Pawła Myszki to: niesforna, czadowa, psychodeliczna, odlotowa, energetyczna, radosna.

Po latach pracy w reklamie, artysta postanowił realizować własną wizję artystyczną, mającą źródło w osobistych fascynacjach. Sztuka Pawła Myszki odwołuje się do nurtów: abstrakcji, ekspresji, pop artu i street artu. Artysta znajduje inspirację w fenomenach kultury masowej i młodzieżowej takich jak graffiti czy muzyka alternatywna. Tworzy kompozycje w dużej mierze improwizowane. Są to powstające pod wpływem muzyki wizje, w których pośród abstrakcyjnych, kolorowych form pojawiają się ekspresyjne rysunki m. in. twarze – czasem uzupełnione komentarzem słownym.

Obrazy Pawła Myszki cechuje intensywność kolorystyczna plakatu oraz pierwiastek chaosu występujący w graffiti. Prace te przywołują na myśl zgiełk obecny muzycznych klubach, i panującą w nich energetyczną atmosferę.

Prace Pawła Myszki prezentowane były na wydarzeniach artystycznych takich jak: Międzynarodowe Biennale Plakatu, Salon Plakatu Polskiego, Łódź Design Festiwal. W 2010 roku zdobył I nagrodę w kategorii technik kombinowanych w Konkursie Stowarzyszenia Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w Brazylii.





więcej

Nagrody i wyróżnienia

WYRÓŻNIENIA:2010 – I nagroda w kategorii technik kombinowanych w Konkursie Stowarzyszenia Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w Brazylii za znaczek pocztowy z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Wystawy indywidualne
2018 – Cuda i Dziwy, Galeria Wolskiego Centrum Kultury, Warszawa
2016 – Muzyczne Graffiti, Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
Wystawy zbiorowe
2016 – Wystawa zbiorowa w Galerii Milano, Warszawa
2011 – Łódź Design Festiwal, 2005 – Salon Plakatu Polskiego, Muzeum Plakatu,Warszawa.
2002 – Międzynarodowe Biennale Plakatu, Warszawa