Farba i rdza - wystawa prac Marioli Wawrzusiak i Kamila Stańczaka

Farba i rdza - wystawa prac Marioli Wawrzusiak i Kamila Stańczaka

Poza STALOWĄ

14 maja 2023

Poleć znajomemu

WIĘCEJ O WYDARZENIU

FARBA I RDZA to podwójna ekspozycja. Zobaczymy spektakularne rzeźby autorstwa Marioli Wawrzusiak-Borcz oraz wyjątkowe obrazy Kamila Stańczaka.

Wernisaż 14 maja 2023 r. o godz.17 otworzy projekcja wielokrotnie nagrodzonego filmu "Rdza" z 2020 r. w reżyserii Rafała Małeckiego. To realizacja dokumentująca portret rzeźbiarki Marioli Wawrzusiak-Borcz, która wprowadza nas w intymny świat procesu twórczego oraz inspiracji jaką daje artyście przyroda.

Właśnie ta fascynacja znajdująca odzwierciedlenie w prezentowanych pracach, łączy rzeźby Marioli Wawrzusiak-Borcz i obrazy Kamila Stańczaka. Przestrzeń wystawy jest zaaranżowana w sposób, który pozwala odwiedzającym na obcowanie z rzeźbami ponad naturalnej wielkości sów w otoczeniu nowoczesnych budynków.

Ta niecodzienna kombinacja stanowi interesujący kontrast pomiędzy duchem natury, a współczesną architekturą. Natomiast obrazy Kamila Stańczaka przez połączenie pejzażu z elementami abstrakcyjnymi tworzą unikatowe kompozycje, pobudzające naszą kreatywność. Tutaj również pojawią się sowy w zaskakujących odsłonach oraz niezwykłe obrazy magnetyczne i ruchome. Wystawa skłania do refleksji nad harmonią, równowagą i pięknem, jakie można odnaleźć w naturze.

Zapraszam
Joanna Kulis
kuratorka wystawy

Więcej >>