Abstrakcje - wernisaż wystawy w Arte Hotel Zamość

Abstrakcje - wernisaż wystawy w Arte Hotel Zamość

Poza STALOWĄ

22 czerwca 2023 - 31 lipca 2023

Zapraszamy na wernisaż wystawy Abstrakcje w Arte Hotel w Zamościu, ul. Rynek Wielki 9.

Wernisaż wystawy: czwartek, 22 czerwca 2023 roku, godz. 18:00.

"To swoisty paradoks – sztuka abstrakcyjna od ponad stu lat jest obecna w świecie sztuki, a wciąż bywają z nią kłopoty wśród szerszej publiczności. Ileż to już razy słyszałem: nie rozumiem, nie wiem o co w tym obrazie chodzi, o czym jest ten obraz...
Oczywiście łatwo można zrozumieć pewne zaniepokojenie widzów, którzy nie widzą konkretnych przedmiotów czy pejzaży i mają poczucie zagubienia i dopytują się z czym to oni teraz mają właśnie do czynienia?
Spotkania kolorów, zderzenia form geometrycznych, burze barwnych plam, wibracje linii, pola gładko położonych lub przeciwnie reliefowo farb – dla artystów stają się zupełnie wystarczającymi tematami dla kompletnych malarskich i kompozycyjnych spotkań. To w zupełności wystarcza artystom i co więcej jest całkowicie dla nich satysfakcjonujące, strona formalna malowania może się przemienić w całą treść i cały przekaz dla widzów.

Abstrakcji może być nieskończenie wiele. Sporo już poznaliśmy, ale wiele jeszcze przed nami, artyści wciąż wpadają na nowe pomysły. Sztuka nie stoi w miejscu i wciąż próbuje odnaleźć inne drogi, podejmować kolejne formalne rozstrzygnięcia, nowe sposoby rozwiązania zagadki obrazu, a pomysłów nań jest tyle ilu artystów."
- Bogusław Deptuła


Na wystawie prezentujemy prace Michała Boguckiego, Bea Guillemot, Daniela Krysty, Ady Marciniak, Sebastiana Skoczylasa, Urszuli Ślusarczyk i Marka Wrzesińskiego.

O wystawie w TVP Kultura (11:45) >>

Katalog online >>

Fotorelacja >>

Poleć znajomemu