Nr 11

Mariusz Stanisław Wasilewski

Nad rozlewiskiem, 2019

olej, płótno

50 x 70 cm

cena wywoławcza:
1 200 złZmień walutę

Mariusz Stanisław Wasilewski

Od wielu lat zajmuję się malarstwem sztalugowym. Jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków gdzie rozwijam swój warsztat malarski. Obrazy wykonuję techniką malarstwa olejnego inspirując się pejzażem, kwiatami i abstrakcją. Duży wpływ na moją twórczość miały wyjazdy do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, gdzie w latach dziewięćdziesiątych poznałem malarzy kazimierskich Łazorka, Gnatowskiego i Wołka. Ich malarstwo oraz nastrój pejzażu kazimierskiego wywarły na mnie ogromne wrażenie i miały wpływ na moją twórczość. Dotychczas doświadczyłem dużego zainteresowania moimi obrazami . Namalowane przeze mnie prace ozdabiają przestrzeń w Kraju jak i za granicą. Brałem i biorę udział w plenerach malarskich po zakończeniu których organizowane są wernisaże dla artystów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Pięć moich prac zostało przyjętych do dekoracji wnętrz pałacu w Walewicach. Ponadto brałem udział w wystawach zbiorowych.