Nr 70

Kamila Nyckowska (ur. 1982)

Bez tytułu, 2017

olej, płótno

120 x 100 cm

cena wywoławcza:
900 złZmień walutę

1 000 złZmień walutę

Kamila Nyckowska (ur. 1982)

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny). Zajmuje się malarstwem, ilustracją, ceramiką. W swojej twórczości podejmuje problem kondycji człowieka jako istoty skazanej na fizyczną i duchową klęskę. Bohaterem jej prac jest śmierć uosobiona przez postać kobiety. Kobiety, która postrzega świat w sposób zniekształcony, tkwi w potrzasku własnej psychiki.