Nr 50

Jola Kitowska (ur. 1969)

Kup korale, 2020

olej, płótno

60 x 120 cm

cena wywoławcza:
1 600 złZmień walutę

Jola Kitowska (ur. 1969)

Artystka pochodzi z Pomorza, z uniwersyteckiego wykształcenia mgr filologii polskiej. W czasie siedmioletniego pobytu w USA ukończyła z wyróżnieniem Stratford Career Institute, kierunek Art. Warsztat doskonaliła jako członek Long Island Art League. Po powrocie do Polski otworzyła Rumską Pracownię Malarską i jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat”. Współautorka projektów „Artyści dla Edukacji” oraz „Rumski Plener Malarski”. Liczne wystawy, zbiorowe i indywidualne oraz udział w plenerach na terenie Polski i Europy, to ważna część życia artystki